«Արդյունավետ հաղորդակցության և քարոզարշավների կազմակերպում» դասընթաց
Ծրագրի շրջանակներում «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը (ԹԻՀԿ) հրավիրում է կառավարման թափանցիկության և հաշվետվողականության հարցերով շահագրգիռ հասարակական կազմակերպությունների (ՔՀԿ) և ակտիվ քաղաքացիական խմբերի ներկայացուցիչներին մասնակցելու «Արդյունավետ հաղորդակցության և քարոզարշավների կազմակերպում» թեմայով դասընթացին, որը տեղի կունենա Երևանում սույն թվականի փետրվարի 22-ից 23-ը:
Դասընթացը կվարի Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ Ուկրաինա մասնաճյուղի գործադիր տնօրեն, հանրային քաղաքականության փորձագետ Ալեքսի Խմարան: Դասընթացի աշխատանքային լեզուն՝ ռուսերեն:
Դասընթացին մասնակցելու համար կընտրվի 20 մասնակից՝ ամեն կազմակերպությունից ոչ ավել քան մեկ հոգի: Մարզերի մասնակիցների հյուրանոցային և տեղափոխման ծախսերը կհոգա ԹԻՀԿ-ը:
ՔՀԿ-ների ներկայացուցիչների ընտրությունը կկատարվի դիմում-հայտերի հիման վրա ըստ հետևյալ չափանիշների՝
- Կազմակերպության ոլորտային փորձառությունը հանրային քաղաքականության ջատագովության գործընթացներում;
- Կազմակերպության առաջիկա պլանները հանրային քաղաքականությանն առնչվող որևէ կոնկրետ թեմայի շուրջ ջատագովություն անելու ուղղությամբ:
Վերը նշված դասընթացին մասնակցելու համար խնդրում ենք լրացնել կից դիմում-հայտը և ուղարկել [email protected] էլեկտրոնային փոստին մինչ ս.թ. փետրվարի 17-ը, ժամը 14:00-ը՝ նամակի վերնագրում նշելով դասընթացի անվանումը:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում խնդրում ենք զանգահարել 010 569589 կամ 010 569689 հեռախոսահամարներով կամ գրել վերը նշված էլեկտրոնային փոստին:

Training on Communication and Advocacy Campaigns
Transparency International Anticorruption Center (TIAC) Public Organization in a consortium with Investigative Journalists NGO, Journalists’ Club “Asparez”, Civic Development and Partnership Foundation (CDPF), Basel Institute on Governance (BIG, Switzerland) and the European Center for Non-for-profit Law (ECNL, Hungary) implements USAID supported “Engaged Citizenry for Responsible Governance” Project. The goal of the Project is to increase civic engagement in and oversight of reforms aimed at improving transparency and accountability of government actions and policies.
Within the framework of the Project TIAC calls for civil society representatives and active citizens interested in governance transparency and accountability to participate in the “Effective Communication and Advocacy Campaigns” training, which will take place on February 22-23, 2016 in Yerevan.
The training will be delivered by Oleksii Khmara, Public Policy Expert and Executive Director of Transparency International Ukraine. The working language of the training will be Russian.
Twenty participants, one from each CSO will be selected to participate in the training. The hotel and transportation expenses of participants from marzes will be reimbursed by TIAC.
CSO representatives will be selected based on their applications according to the following criteria:
- The organization’s areas of expertise in public policy advocacy processes;
- The organization’s forthcoming plans in implementing advocacy for specific public policy issue
Eligible candidates are requested to fill in the attached application form and send it by email to [email protected] by mentioning the name of the training in the subject line, no later than Wednesday, February 17, 2:00 p.m.
In case of additional questions please feel free to contact us at (010) 569589, 569689 phone numbers or the above mentioned email address.