ԹԻՀԿը ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի հետ համագործակցությամբ 2020թ-ի սեպտեմբերի 15-ից իրականացնում է «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացը, որն ուղղված է մասնակիցներին կոռուպցիայի վերաբերյալ գիտելիքներ հաղորդելուն, հակակոռուպցիոն քաղաքականության, կոռուպցիայի դրսևորումներին, տեսակներին, պատճառներին ու հետևանքներին ծանոթացնելուն։
Դասընթացի մասնակցության 231 հայտ էր ստացվել, որոնցից ընտրվել է 30-ը: Ընտրվածների մեծ մասը հանրային ծառայողներ են: Դասընթացի մասնակիցների թվում են նաև հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, դասախոսներ, ուսանողներ:
Այժմ իրականացվում է դասընթացի 3-րդ՝ «Հանրային ծառայության բարեվարքության համակարգ» մոդուլը, որը մեկնարկել է 2021 թվականի մարտի 2-ից: Այս մոդուլի շրջանակներում մասնակիցներին ներկայացվում և քննարկվում են հանրային ծառայության բարեվարքության համակարգը կազմող հանրային պաշտոն զբաղեցնող անձանց և հանրային ծառայողների վարքագծի հիմնական սկզբունքները, վարքագծի կանոնները և կանոնագրքերը, դրանց մեկնաբանությունները, կառավարման գործիքակազմեր, շահերի բախումը, անհամատեղելիության պահանջները, այլ սահմանափակումները, նվերների ընդունման արգելքը, գույքի, եկամուտների և շահերի հայտարարագրման համակարգը, բարեվարքության համակարգի կառավարման թեմաները։ Բացի դասախոսություններից նաև իրականացվում են պրակտիկ պարապմունքներ հիմնված իրական դեպքերի վրա։
Մոդուլի դասընթացը վարում են ինչպես ԹԻՀԿ փորձագետները, այնպես էլ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի դասախոսները, կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողվի անդամները, իսկ առանձին թեմաներով՝ հրավիրված մասնագետները։
Հակակոռուպցիոն ակադեմիա 2020-2021թթ․ ծրագիրը իրականացվում է «Հայաստանում հակակոռուպցիոն ուսումնասիրությունների վերաբերյալ hավաստագիր շնորհող ծրագրի» շրջանակներում:

Since September 15, 2020, TIAC, in cooperation with the Public Administration Academy of RA, is conducting the "Anti-corruption academy” course, aiming at providing the participants with knowledge about corruption and getting acquainted with anti-corruption policy, manifestations, types, causes, and consequences of corruption.
Out of 231 applicants, 30 were selected for participation in the course. The majority of those elected are public servants; representatives of non-governmental organizations, lecturers, and students are also among the participants.
The third module of the course, "Public Service Integrity", launched on March 2, 2021, is currently being implemented. Within the framework of this module, the topics related to the basic principles of conduct of public officials and servants formulating the ethical system of public service, rules, and codes of conduct, their interpretations, management tools, conflicts of interests, incompatibility requirements, other restrictions, ban on accepting gifts, the system of property, income and interest declaration, and the management of ethics system are introduced to and discussed with the participants. In addition to the lectures, practical classes are also held based on real events.
The module course is conducted by TIAC experts as well as lecturers of the Public Administration Academy of RA, members of the Anti-Corruption Commission, and invited specialists for separate topics.
Anticorruption Academy 2020-2021 is implemented within the framework of "Certificate program on anticorruption studies in Armenia" Project.