Մեկնարկում է ԹԻՀԿ Հակակոռուպցիոն 10-րդ դպրոցը
ԹԻՀԿ Հակակոռուպցիոն դպրոցի նպատակն է երիտասարդներին տրամադրել գիտելիքներ կոռուպցիայի, դրա պատճառների և տեսակների, քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական, անվտանգության և այլ ոլորտներում առկա կոռուպցիոն ռիսկերի ու դրանց հետևանքների, կոռուպցիայի դեմ պայքարի մեթոդների, Հայաստանում հակակոռուպցիոն քաղաքականության, միջազգային պարտավորությունների և դրանց իրականացման գործընթացի մասին: Դպրոցում դասախոսություններով հանդես կգան ոլորտի առաջատար մասնագետներ։
Դասընթացի առնվազն 80%-ին մասնակցություն ցուցաբերած մասնակիցներին կշնորհվեն հավաստագրեր։
Ընդունելությունը բաց է ՀՀ բոլոր մարզերի, Երևան քաղաքի և Արցախի 20-35 տարեկան երիտասարդների համար: Դասընթացի հետ կապված բոլոր ծախսերը հոգում է հրավիրող կողմը։
6-օրյա ինտենսիվ դասերը տեղի կունենան նոյեմբերի 1-2-3-ին և 8-9-10-ին։
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև հոկտեմբերի 15-ը ներառյալ լրացնել դիմում-հայտը։
Նախնական փուլը հաղթահարած դիմորդները կհրավիրվեն հարցազրույցի։
Հակակոռուպցիոն 10-րդ դպրոցն իրականացվում է Շվեդիայի կառավարության և Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի աջակցությամբ։

We are pleased to announce that TIAC is now accepting applications for the 10th group of the Antiсorruption School.
The purpose of the TIAC Antiсorruption School is to equip young people with knowledge about corruption, including its causes, types, and risks, as well as the consequences in political, economic, social, security, and other sectors. The program also covers methods of combating corruption, Armenia's anticorruption policies, international obligations, and their implementation processes. Leading experts in the field will deliver lectures at the school.
Certificates will be awarded to participants who attend at least 80% of the course.
Admission is open to young people aged 20-35 from all regions of the Republic of Armenia, including Yerevan and Artsakh. All expenses related to the course will be covered by the organizers.
The 6-day intensive classes will take place on November 1-2-3 and 8-9-10.
For the participation, it is necessary to complete the application by October 15.
Applicants who pass the initial stage will be invited for an interview.
The 10th Anti-Corruption School is implemented with the support of the Government of Sweden and the National Endowment for Democracy.