Նոյեմբերի 1-ին Աղվերանում մեկնարկեց մեր հոբելյանական 10րդ հակակոռուպցիոն դպրոցը։ Ուրախ ենք, որ այս անգամ մեզ են միացել նաև մեր Արցախի հայրենակիցները։
Հակակոռուպցիոն դպրոցի նպատակն է երիտասարդներին տրամադրել գիտելիքներ կոռուպցիայի, դրա պատճառների և տեսակների, քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական, անվտանգության և այլ ոլորտներում առկա կոռուպցիոն ռիսկերի ու դրանց հետևանքների մասին: Դպրոցում դասախոսություններով հանդես են գալիս ոլորտի առաջատար մասնագետներ։
Դպրոցի առաջին շաբաթում քննարկվեցին Կոռուպցիայի սահմանումը, տեսակները, չափման մեթոդները, տեղեկատվական ազատությունը հակակառուպցիոն պայքարում, կապը անվտանգության և ժողովրդավարության հետ, հանրային պաշտոնյաների բարեվարքությունը։
Հակակոռուպցիոն 10-րդ դպրոցն իրականացվում է Շվեդիայի կառավարության և Ժողովրդավարության ազգային հիմնադրամի աջակցությամբ։

On November 1, TIAC launched its milestone 10th Anticorruption School in Aghveran. This time we were delighted to welcome participants from Artsakh among us.
The Anticorruption School aims to provide young people with comprehensive knowledge about corruption, including its causes, types, and the associated risks and consequences across political, economic, social, and security sectors. The program features lectures by top experts in the field.
In the first week, participants explored topics such as the definition and types of corruption, methods for measuring it, the role of information freedom in combating corruption, and its connection to security and democracy, as well as the integrity of public officials.
The 10th Anticorruption School is made possible through the support of the Government of Sweden and the National Endowment for Democracy.