Նախորդ շաբաթ ԹԻՀԿցիներն ինտերակտիվ դասընթացներ անցկացրին Արմավիրի մարզի Գետաշենի և Արարատի մարզի Վանաշենի միջնակարգ դպրոցների շուրջ 55 աշակերտների համար։
Դասընթացը կազմակերպվել էր «Քաղաքացիական մասնակցության ակումբ» խմբակի շրջանակում։ Աշակերտները ոչ միայն ակտիվորեն մասնակցեցին քննարկումներին, այլև ներկայացրին իրենց կարծիքներն ու առաջարկեցին լուծումներ տարբեր կոռուպցիոն իրավիճակների վերաբերյալ։
Նմանատիպ հանդիպումները կարևոր դեր են խաղում ավելի պատասխանատու և ներգրավված քաղաքացիների ձևավորման գործում։ Դրանք կրում են շարունակական բնույթ՝ ոգեշնչելով պատանիներին լինել ակտիվ ու գիտակից քաղաքացիներ:

Last week, TIAC educational team conducted interactive training sessions for approximately 55 secondary school students from Getashen in the Armavir region and Vanashen in the Ararat region.
The training sessions were organized as part of the “Civic Participation Club” initiative. The students actively engaged in discussions, shared their perspectives, and proposed solutions to various corruption-related scenarios.
Such meetings play a crucial role in fostering responsible and engaged citizens. These ongoing efforts inspire young people to become active and informed participants in their communities.