Պաշտոնը` Հաղորդակցության համակարգող
ԹԻՀԿ-ն հայտարարում է հաղորդակցության համակարգողի թափուր աշխատատեղի մրցույթ Կազմակերպության հաղորդակցման գործունեությունը ղեկավարելու համար: Հաղորդակցության համակարգողը անմիջականորեն ենթարկվում է փոխտնօրենին:
• մշակել և թարմացնել կազմակերպության հանրային կապերի ռազմավարությունը և հաղորդակության կարգը և հետևել դրանց իրականացմանը
• մշակել և տարածել Կազմակերպության մամլո հաղորդագրությունները, հաջողված պատմությունները, ներկայացումները և այլ առնչվող նյութերը հանրամատչելի եղանակով
• բացահայտել և առաջարկել նոր մեթոդներ և գործիքներ կազմակերպության գործունեությունը և ծառայությունները ավելի տեսանելի դարձնելու համար և ներգրավել նոր օգտատերեր/հետևորդներ սոցիալական մեդիայի միջոցով
• ներկայացնել Կազմակերպության ծրագրերը և ծառայությունները շահագրգիռ կողմերին և լրատվամիջոցներին
• համակարգել Կազմակերպության առանցքային հանրային միջոցառումները, մշակել տեղեկատվական/առաջխաղացման նյութեր դրանց վերաբերյալ
• աջակցել ծրագրային թիմերին հաղորդակցման ռազմավարության մշակման և իրականացման գործում
• հետամուտ լինել Կազմակերպության կայքի և սոցիալական մեդիայի էջերը պարբերական և ժամանակին թարմացմանը
• ապահովել Կազմակերպության տարեկան հաշվետվության ժամանակին մշակումը և դրա տարածումը
• համագործակցել լրատվամիջոցների հետ՝ տրամադրելով նրանց Կազմակերպության գործունեությանն առնչվող նյութեր և տեղեկատվություն լուսաբանման համար
• վերահսկել հաղորդակցության թիմի աշխատանքները /մինչ 2 աշխատակից/
• բարձրագույն կրթություն հանրային կապերի, լրագրության կամ այլ առնչվող ոլորտում
• առնվազն 1 տարվա ծրագրի համակարգման/ղեկավարման փորձ
• առնվազն 4 տարվա աշխատանքային փորձ հանրային կապերի, հաղորդակցման և/կամ լրագրության կամ ֆոտոլրագրության ոլորտում
• բանավոր և գրավոր հաղորդակցման գերազանց հմտություններ
• ներկայացման և հաջողված պատմություններ գրելու հմտություններ
• սոցիալական մեդիայի վերջին զարգացումների վերաբերյալ գիտելիքներ
• համակարգչային ծրագերի MS Office իմացությու /ներառյալ Power Point, Publisher և այլն/
• Adobe Illustrator, Corel Draw կամ Photoshop ծրագրերի իմացություն
• Ինֆոգրաֆիկաների և այլ վիզուալացման միջոցներով աշխատելու փորձ/կարողությունը կարող է դիտվել որպես առավելություն
• հայերեն, անգլերեն և ռուսերեն լեզուների գերազանց իմացություն
• նախաձեռնողականության և պրոակտիվության դրսևորում
• անկախ և թիմում աշխատելու, ինչպես նաև սթրեսային իրավիճակներում գործելու ունակություն
Դիմելու ընթացակարգը և վերջնաժամկետը՝ Համապատասխան որակավորում ունեցող անձինք կարող են ներկայացնել իրենց ամփոփ կենսագրականը ‎անգլերեն կամ հայերեն լեզվով` [email protected] հասցեով` մինչև 2016 հունվարի 17-ը, ժամը 18:00-ը:
Կազմակերպության մասին՝
«Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը հիմնադրվել է 2000 թ.՝ ներկայացնելով Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ համաշխարհային հակակոռուպցիոն շարժումը Հայաստանում: Կազմակերպության առաքելությունն է կոռուպցիան նվազեցնելու ու ժողովրդավարությունն ամրապնդելու ամրապնդելու ճանապարհով նպաստել լավ կառավարմանը Հայաստանում:

Title: Communications Coordinator
TIAC announces a job opening for Communications Coordinator who will be responsible for the management of communications and public outreach activities of the organization. The Communications Coordinator will directly report to Deputy Director of the organization.
- Develop and update public outreach strategy and communications plans and ensure their implementation
- Develop and communicate organization’s press releases, success stories, presentations and other relevant materials in user friendly formats
- Identify and suggest new ways and tools to make organization’s activities and products visible, and engage more users/followers through social media etc.
- Initiate and deliver presentations on the projects, products to relevant stakeholders and media
- Coordinate the key public events of the organization, developing promotional/informational materials
- Assist project teams in design and implementation of respective communications
- Ensure that organization’s website and social media channels are up to date in due and timely manner
- Ensure that organization’s annual report is developed and communicated to relevant stakeholders in due and timely manner
- Cooperate and maintain contacts with media to promote the coverage of organizations’ activities and products
- Supervise communications team (up to 2 members)
- Higher education in public relations, journalism or other related fields
- Minimum 1 years’ experience in project coordination/management
- Minimum 4 years’ work experience in public relations, communications and/or journalism or photo journalism
- Excellent written and oral communication skills, story-telling and presentation abilities
- Up-to date knowledge of recent developments and trends in social media
- Advanced knowledge of MS Office (including PowerPoint, Publisher, etc.)
- Familiarity with Adobe Illustrator, Corel Draw or Photoshop
- Ability to develop info graphics and working experience with other visualization means will be an asset
- Excellent command of Armenian, English and Russian
- Creative, initiative and proactive approach
- Ability to work independently and as a team member in a multitask and stressful environment
Application procedure and deadline: Qualified individuals are encouraged to email their resumes in English or Armenian to [email protected] no later than by close of the business day on January l 7, 2016.
Transparency International Anticorruption Center was established in 2000 and acts as the accredited National Chapter of Transparency International (TI), the global anti-corruption movement in Armenia. The organization’s mission is to promote good governance in Armenia through reducing corruption and strengthening democracy.