Պաշտոնը` դրամաշնորհների կառավարիչ
«Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը (այսուհետև՝ ԹԻՀԿ) հայտարարում է թափուր աշխատատեղի մրցույթ դրամաշնորհների կառավարչի համար, ով պատասխանատու է Կազմակերպության կողմից տրամադրվող ենթադրամաշնորհների կառավարման և վերահսկման համար: Դրամաշնորհների կառավարիչը անմիջականորեն հաշվետու է ծրագրի տնօրենին:
• ԹԻՀԿ-ի ստացած ենթադրամաշնորհների կառավարում և վերահսկողություն
• Ենթադրամաշնորհների վերաբերյալ հայտարարությունների մշակում, դիմումների հավաքում և ենթադրամաշնորհների ընտրության հանձնաժողովի աշխատանքների կազմակերպում
• Ենթադրամաշնորհների պայմանագրերի և հաշվետվությունների ձևերի պատրաստում
• Ենթադրամաշնորհների կառավարման մոնիթորինգ, ֆինանսական հաշվետվությունների ընդունում և վերլուծություն ենթադրամաշնորհային պայմանագրերի պայմանների, ինչպես նաև տեղական օրենսդրության, շնորհատուների և ԹԻՀԿ պահանջների համաձայն
• Ենթադրամաշնորհների բյուջեի փոփոխությունների և գնահարցման արդյունքների հաստատում՝ ծրագրի տնօրենի հետ խորհրդակցմամբ
• Ենթադրամաշնորհառուներին տեխնիկական աջակցության և խորհրդատվության տրամադրում՝ ըստ անհրաժեշտության
• Համագործակցություն գլխավոր հաշվապահի հետ՝ ապահովելու ենթադրամաշնորհառուների ֆինանսական և հաշվապահական գործունեության համապատասխանությունը տեղական օրենսդրության, շնորհատուների և ԹԻՀԿ պահանջներին
• Ենթադրամաշնորհառուների և ԹԻՀԿ ֆինանսական թիմի միջև կապի ապահովում
• բարձրագույն կրթություն կամ համապատասխան ուսուցում ֆինանսների, տնտեսագիտության կամ այլ առնչվող ոլորտում
• համապատասխան ոլորտների օրենսդրության որոշակի իմացություն
• դրամաշնորհների կառավարման առնվազն 4 տարվա աշխատանքային փորձ
• բյուջեի մոնիթորինգի, վերլուծության և հաշվետվությունների մշակման փորձ և հմտություններ
• տարբեր տեսակի շնորհների, այդ թվում դրամաշնորհների և ենթադրամաշնորհների տրամադրման մեխանիզմների իմացություն
• պատասխանատվության բարձր զգացում, կազմակերպչական, խնդիրների լուծման և պլանավորման հմտություններ
• անկախ և թիմում աշխատելու, ինչպես նաև տարաբնույթ առաջադրանքներ կատարելու և սթրեսային իրավիճակներում գործելու ունակություն
• բանավոր և գրավոր հաղորդակցման գերազանց հմտություններ
• հայերենի և անգլերենի գերազանց իմացություն
• MS Office-ի գերազանց իմացություն
• ԱՄՆ ՄԶԳ դրամաշնորհների և պայմանագրերի ընթացակարգերով աշխատանքային փորձառությունը ցանկալի է
Համապատասխան որակավորում ունեցող անձինք կարող են ներկայացնել իրենց ամփոփ կենսագրականը և ուղեկցող նամակը ‎անգլերենով կամ հայերենով` [email protected] հասցեով ոչ ուշ, քան ս.թ. հունիսի 25-ը: Նամակի վերնագրում խնդրում ենք նշել այն պաշտոնի անվանումը, որին դիմում եք:

Title: Grants Manager
“Transparency International Anticorruption Center” public organization (hereafter TIAC) announces a job opening for Grants Manager who will be responsible for the overall administration and oversight of sub-grants of the organization. The Grant Manager will directly report to Program Director.
- Overall administration and oversight of sub-grants awarded by TIAC;
- Development of sub-grant announcements, collection of applications and organization of review for sub-grant selection committee;
- Preparation of sub-grant contracts and reporting forms;
- Monitoring of sub-grant administration, collection and analysis of financial reports in compliance with terms of sub-grant agreement, as well local legislation, donor and TIAC requirements;
- Cooperation with Chief Accountant to ensure the compliance of sub-grantees’ financial and accounting activities with local legislation, donor and TIAC requirements;
- Prior approval of sub-grant budget modifications and bidding results in consultancy with the Program Director;
- Provision of technical assistance and advice to sub-grantees as needed;
- Serving as liaison between the sub-grantees and TIAC finance team.
- University degree or relevant certified training in finance, economics or related field;
- Basic knowledge of the relevant Armenian legislation;
- Minimum 4 years of work experience in grants management and administration;
- Experience working with USAID grants and contracts procedures will be an asset;
- Experience and skills with budgets monitoring, analysis and reporting;
- Familiarity with different types of award mechanisms, including grants, contracts, sub-contracts, etc.;
- Detail-oriented personality with strong organizational, planning and problem solving skills;
- Ability to work independently and as a team member in a multitask and stressful environment;
- Excellent written and oral communication skills;
- Excellent command of Armenian and English;
- Proficiency in MS Office.
Application procedure and deadline: Qualified individuals are encouraged to email their resumes with reference contact names and cover letter in English or Armenian to [email protected] no later than by June 25.
Please mention the title of the position you are applying for in the subject line of your e-mail message.
Transparency International Anticorruption Center was established in 2000 and acts as a local NGO representing Transparency International (TI), the global anti-corruption movement in Armenia. The organization’s mission is to promote good governance in Armenia through reducing corruption and strengthening democracy.