Ծրագրի նպատակն է ամրապնդել քաղաքացիական գիտելիքներն ու խթանել տեղեկացված ժողովրդավարական մասնակցությունը Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ։
Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսությամբ կարտադրվի և կհեռարձակվի ութ 40-րոպեանոց հեռուստահաղորդումներից բաղկացած շարք, որը նախատեսված է լայն հայաստանյան լսարանի համար և հիմնականում ուղղված է երիտասարդներին, ինչպես նաև առաջին անգամ կամ երիտասարդ տարիքում քվեարկող ընտրողներին։
Ծրագրի առաջարկը մշակվել է Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հետ համագործակցությամբ։
Ֆինանսավորվում է Ընտրական համակարգերի և ժողովրդավարության աջակցության միջազգային ինստիտուտի (International IDEA) կողմից։

The password- Citizen: Civic Awareness for Informed Electoral Participation in Armenia
Transparency International Anticorruption Center proposes a public awareness project aimed at strengthening civic knowledge and informed democratic participation ahead of the parliamentary elections in Armenia.
The project will produce and broadcast a series of eight 40-minute television programmes on the Public Television of Armenia, designed for larger Armenian audience and primarily focused on young people and first-time or younger voters.
The proposal for the project have been developed in collaboration with the Central Electoral Commission of Armenia.