Ազգային անվտանգությանն առնչվող տեղեկատվության մատչելիությունը Հայաստանում՝ ըստ Ցվանեի սկզբունքների
Հետազոտության նպատակն է գնահատել Հայաստանի Հանրապետությունում անվտանգությանն առնչվող տեղեկատվության ազատության խնդիրները՝ միջազգային ստանդարտների, մասնավորապես՝ «Ազգային անվտանգության և տեղեկատվության ազատության մասին սկզբունքների» (Ցվանեի սկզբունքներ) համադրությամբ՝ աջակցելու ժողովրդավարական կառավարմանը, թափանցիկության և հանրային վերահսկողության երաշխիքների ամրապնդմանը։
__________________
Սույն զեկույցը մշակվել է «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հասարակական կազմակերպության կողմից՝ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» գլոբալ կազմակերպության պաշտպանության և անվտանգության ծրագրի աջակցությամբ։
Նյութի բովանդակության պատասխանատուն Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնն է, և պարտադիր չէ, որ այն արտահայտի շնորհատու կազմակերպության տեսակետները:

Access to National Security Information in Armenia: Compliance with the Tshwane Principles
The purpose of the research is to assess issues related to freedom of information concerning national security in the Republic of Armenia in light of international standards, particularly the “Global Principles on National Security and the Right to Information” (Tshwane Principles), in order to support democratic governance and strengthen guarantees of transparency and public oversight.
_____________
This report was prepared by the Transparency International Anticorruption Center NGO with the support of the Defence and Security Programme of the global organization Transparency International.
The Transparency International Anticorruption Center is solely responsible for the content of this material, which does not necessarily reflect the views of the donor organization.