Արժանապատիվ աշխատանք հիմա
Ծրագրի նպատակն է նպաստել աշխատանքի և սոցիալական իրավունքների պաշտպանության անհատական, կոլեկտիվ և պետական մեխանիզմների զարգացմանը և դրանց կիրառմանը Հայաստանում `արհմիությունների հզորացման և օրենսդրական դաշտի բարեփոխումներին ուղղված շահերի պաշտպանության միջոցով: Գործողությունն ընդգրկում է աշխատանքային իրավունքների համապարփակ մոտեցում, համաձայն որի պետական պաշտպանության մեխանիզմների և երաշխիքների արդյունավետությունը կախված է նրանից, թե որքանով են տեղեկացված անհատ քաղաքացիները և արհմիությունները իրենց իրավունքների մասին։
Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ,Հասարակական հետազոտությունների առաջատար խումբ (APR Group), Ֆակտոր տեղեկատվական կենտրոն, Կրթություն և համերաշխություն արհմիություն
ԱԺ-ին է ներկայացվել «Արժանապատիվ աշխատանք հիմա» ծրագրի զեկույցի արդյունքները
«Արժանապատիվ աշխատանք հիմա» ծրագրի շրջանակում իրականացված մոնիտորինգի արդյուքների վերաբերյալ զեկույցն ներկայացվել է ԱԺ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովին:
Ուսումնասիրելով առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի գործունեությունը
ԹԻՀԿ փորձագետները, Արժանապատիվ աշխատանք հիմա՛ շրջանակում, ուսումնասիրել են 2021 թվականին առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի գործունեությունը։
ԵՄ-ն աշխատանքային իրավունքների պաշտապանությանն ուղղված ծրագրեր է իրականացնում
«Արժանապատիվ աշխատանք հիմա՛» ծրագիրն իրականացվում է Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի, Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի, Հասարակական հետազոտությունների առաջատար խմբի, Ֆակտոր տեղեկատվական կենտրոնի կողմից՝ Կրթություն և համերաշխություն արհմիության հետ համատեղ: Ծրագրի նպատակն է նպաստել աշխատանքի և սոցիալական իրավունքների պաշտպանության անհատական, կոլեկտիվ և պետական մեխանիզմների զարգացմանը և դրանց կիրառմանը Հայաստանում`աշխատողների, արհմիությունների հզորացման և օրենսդրական դաշտի բարեփոխումներին ուղղված շահերի պաշտպանության միջոցով:

The project aims to contribute to the enhancement of individual, collective, and state mechanisms of labour and social rights protection and their application in Armenia through empowerment of employees and labour unions and advocacy for legislative framework reform. The action takes on a comprehensive approach to labour rights with a philosophy that the effectiveness of state protection mechanisms and guarantees depends on how empowered and informed individual citizens and labour unions are about their rights.
Helsinki Citizens' Assembly Vanadzor, Advanced Public Research Group (APR Group), Factor news center, Union of Education and Solidarity
The results of the Decent Work Now project report were presented to the NA
The report on the results of the monitoring carried out within the framework of the Decent Work Now program was presented to the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs.
Examining the Activities of the Health and Labor Inspection Body
TIAC experts, in the framework of Decent Work Now, studied the activities of the health and labor inspection body in 2021.
EU implements projects on enhancing labour rights protection in Armenia
“Decent work now!” project is implemented by Helsinki Citizens' Assembly – Vanadzor, Transparency International Anti-Corruption Center, Advanced Public Research Group, Factor Information Center NGO in cooperation with Education and Solidarity Union. The Project aims to enhance the individual, collective, and state mechanisms of labour and social rights protection and their application in Armenia through empowerment of employees and labour unions and advocacy for legislative framework reform.