Հակակոռուպցիոն ակադեմիա
Ծրագրի նպատակն է նպաստել հակակոռուպցիոն միջդիսցիպլինար ուսումնասիրությունների վերաբերյալ վկայական շնորհող ակադեմիական ծրագրի շարունակությանը, որը հասանելի կլինի ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական կառավարման ակադեմիայի ուսանողների և պետական կառույցներում և ՀԿ-ներում աշխատող մասնագետների համար։ Հակակոռուպցիոն կրթությունը երիտասարդներին կտրամադրի գիտելիքներ կոռուպցիայի, դրա տեսակների, քաղաքական, տնտեսական, իրավական և սոցիալական ոլորտներում վերջինիս հետևանքների, ինչպես նաև աշխարհում և Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի քայլերի վերաբերյալ։
Ավարտվեց «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» 2021-2022 թթ․ դասընթացը
Հուլիսի 4-ին ԹԻՀԿ-ն ամփոփեց 2021-2022 թթ․ «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացը՝ շրջանավարտներին ավարտական վկայականների շնորհմամբ։
Տպագրական և էջադրման ծառայության մատուցման բաց մրցույթի հրավեր
ԹԻՀԿ-ը հրավիրում է մասնակցելու տպագրական և էջադրման ծառայության մատուցման բաց մրցույթին։
Հաջողությամբ ավարտվեց «Կոռուպցիային առնչվող իրավակարգավորումներ» դասընթացը
ԹԻՀԿ-ի և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի համագործակցության արդյունքում ավարտվեց 4-րդ՝ «Կոռուպցիային առնչվող իրավակարգավորումներ» մոդուլով նախատեսված դասընթացը:
Ավարտվեց 3-րդ՝ «Հանրային ծառայության բարեվարքության համակարգ» մոդուլով դասընթացը
Մոդուլում ընդգրկված էին բարեվարքության հայեցակարգին, էթիկայի նորմերին ու վարքագծի կանոններին, անհամատեղելիության պահանջներին, շահերի բախմանը և այլ առնչվող թեմաներին վերաբերող հարցեր:
Հակակոռուպցիոն ակադեմիա․ Կոռուպցիան քաղաքական գործունեության մեջ
Նոյեմբերի 29-ին Zoom առցանց հարթակում մեկնարկեց «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» ծրագրի 2021 թ-ի աշնանային կիսամյակի «Կոռուպցիան քաղաքական գործունեության մեջ» դասընթացը։ ԹԻՀԿ-ն իրականացնում է «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» ծրագիրը Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիայի և Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստանի (ԲՀՀ) հետ համատեղ։
Ուսումնական այցի հնարավորություն Հակակոռուպցիոն ակադեմիայի շրջանավարտների համար
Եվրասիական ակադեմիական հակակոռուպցիոն ցանցը մեկնարկում է ուսումնական այցերի շարք դեպի ցանցի ազգային կենտրոնները ներկայացնող երկրներ: Առաջին ուսումնական այցը կկազմակերպվի Մոլդովայում: Ստորև բաց հրավերում Ձեզ ենք ներկայացնում ծրագրի մանրամասները։
«Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» ծրագրի 2021 թ-ի աշնանային կիսամյակի մեկնարկը
«Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթաց
Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիան, Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնը և Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստանը հայտարարում են 2021 թ. սեպտեմբերին մեկնարկող «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացին մասնակցելու հնարավորության մասին։
Ամփոփելով «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացը
Հունիսի 15-ին ԹԻՀԿ-ն ամփոփեց «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացը՝ շրջանավարտներին ավարտական հավաստագրերի շնորհմամբ ։ Դասընթացն իրականացվում էր ԹԻՀԿ-ի և Պետական կառավարման ակադեմիայի համագործակցությամբ՝ Բաց Հասարակության Հիմնադրամներ Հայաստանի օժանդակությամբ:
Շարունակվում են «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» 2020-2021թթ. դասընթացները
ԹԻՀԿ-ի և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի համագործակցության արդյունքում ավարտվեց 3-րդ՝ «Հանրային ծառայության բարեվարքության համակարգ» մոդուլով նախատեսված դասընթացը: Մոդուլում ընդգրկված էին բարեվարքության հայեցակարգին, էթիկայի նորմերին ու վարքագծի կանոններին, անհամատեղելիության պահանջներին, շահերի բախմանը և այլ առնչվող թեմաներին վերաբերող հարցեր:
Հակակոռուպցիոն ակադեմիա 2020-2021
ԹԻՀԿը ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի հետ համագործակցությամբ 2020թ-ի սեպտեմբերի 15-ից իրականացնում է «Հակակոռուպցիոն ակադեմիա» դասընթացը, որն ուղղված է մասնակիցներին կոռուպցիայի վերաբերյալ գիտելիքներ հաղորդելուն, հակակոռուպցիոն քաղաքականության, կոռուպցիայի դրսևորումներին, տեսակներին, պատճառներին ու հետևանքներին ծանոթացնելուն։

Anticorruption Academy
The goal of the project is to contribute to the continuation of the certificate academic program on anticorruption interdisciplinary studies that will be available for the students at the Public Administration Academy (PAARA) under the Government of the Republic of Armenia, and for practitioners working in governmental and non-governmental organizations. Anticorruption education will equip young people with multifaceted knowledge about corruption, its types, corruption in the political, economic, legal and social spheres and their consequences, and steps to fight corruption in the world and in Armenia.
The Course on "Corruption Related Regulations" Successfully Completed
As a result of the cooperation between TIAC and the RA Academy of Public Administration, the 4th course envisaged by the "Corruption-Related Legal Regulations" module was completed.
Completion of 3rd Module "Public Service Integrity System" of Anticorruption Academy Course
The module included issues related to the concept of integrity, rules of conduct, incompatibility requirements, conflict of interest and other related topics.
Study trip opportunity for the graduates of the Anticorruption academy
The Eurasian Academic Anti-Сorruption Network launches a series of study visits to the countries representing the Network’s national hubs! The first study trip will take place in Moldova hosted by Expert-Grup․ Below we present you the details of an open call.
The 2021 fall semester of the "Anti-Corruption Academy" program has kicked off
Graduation "Anticorruption Academy"
On June 15, TIAC wrapped up the "Anticorruption Academy" course by awarding graduation certificates to the participants of the course. The project was implemented by TIAC in cooperation with the Academy of Public Administration supported by the Open Society Foundations Armenia.
Anticorruption academy 2020-2021 trainings
TIAC in cooperation with the RA Academy of Public Administration continues to conduct anticorruption trainings. The 3rd module entitled "Public Service Integrity" has successfully been completed. The module included the topics on integrity, ethics and rules of conduct, incompatibility requirements, conflict of interest, and other related issues.
Anticorruption Academy 2020-2021
Since September 15, 2020, TIAC, in cooperation with the Public Administration Academy of RA, is conducting the “Anti-corruption academy” course, aiming at providing the participants with knowledge about corruption and getting acquainted with anti-corruption policy, manifestations, types, causes, and consequences of corruption.